Dagen startet med omvisning i Uppsala Domkyrka, videre rundt med mye informasjon, biblioteket med Silverbibelen og opp til Uppsala slott der vi ble tatt imot av slottsfruen Maria. Hun tok oss med inn og ned i Vasaborgen med innlevelse og formidlingsglede. Etter lunsj i Café Slottet satte vi kurs for Stockholm.

Nå er vi innkvartert på Mälardrottningen, Barbara Huttons yacht, og her skal vi være til det hele er slutt på søndag formiddag.

Under besøket på biblioteket møtte vi foreningens venn Marcus Axelsson. Hans doktorgradsavhandling, som han snakket om på høstseminaret for et par år siden, er nå ferdig og godkjent. I Uppsala skal man da spika sitt verk fast i et monter. Det har vi i dag tatt del i – se bare på bildene!

Dagens ord: Spika
Dagens uttrykk: Välkommen til Uppsala, välkommen hem
Dagens hendelse: Marcus´spikning